ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą ,,Śniadanie Daje Moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.

W tym dniu wychowawcy z uczniami zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Dzieci przygotowały z przyniesionych z domu produktów zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach skonsumowały z apetytem. Były kanapki, sałatki, twarożki, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem.
Dzięki udziałowi w akcji dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci.