Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przedszkolaki obchodziły swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku tematem przewodnim uroczystości było hasło „ Podróże małe i duże”, w związku z przypadającą 20 września, 600-letnią rocznicą rozpoczęcia przez Ferdynanda Magellana wyprawy opłynięcia dookoła świata.

Organizatorem imprezy było Niepubliczne Przedszkole DoMmisia w Nisku. Dzieci ze wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Nisko, świętowały swój Dzień w Parku Miejskim. Organizatorzy powitali uczestników wręczając każdemu okolicznościowy medal. Były występy przedszkolaków na scenie Amfiteatru. Dzieci z naszego przedszkola recytowały wiersz ” Podróże baloników”, zaśpiewały również piosenkę ” Kolorowy pociąg”. W obchodach Święta Przedszkolaka wzięli udział: Starosta Niżański, Burmistrz i Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Były serdeczne życzenia, słodycze i upominki. Pan Starosta wręczył wszystkim przybyłym przedszkolakom opaski odblaskowe, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo dzieci w drodze do przedszkola i domu. Potem kolorowym korowodem wszyscy pomaszerowali na niżańskie planty, na Plac Wolności. Tu wspólnie zaśpiewano „ Hymn Przedszkolaka”
i zostały wypuszczone w niebo kolorowe balony.

Zdjęcia: Małgorzata Urbanik Tekst: Anna Pracoń