Warsztaty zdrowego żywienia w ramach „Programu dla szkół”, realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

22 kwietnia 2022 roku w PSP nr 5 w Nisku odbyły się w klasie 3b warsztaty zdrowego żywienia w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ, których celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw.

W ramach „Programu dla szkół” koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rodzimi producenci regularnie dostarczają dzieciom owoce, warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.
W trakcie zajęć uczniowie klas I-III i starszych mieli okazję sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą piramidy żywieniowej oraz zasad zdrowego stylu życia i odżywiania się. Dowiedzieli się także, co należy jeść codziennie, co można sporadycznie, a jakich produktów należy unikać i dlaczego.

Po części teoretycznej prowadzonej przez panią dietetyk dzieci przeszły do części praktycznej. Pod okiem prowadzącej warsztaty przygotowywały i degustowały zdrowe i smaczne przekąski jak: twarożek, koreczki owocowe i warzywne oraz koktajl mleczno-owocowy. Po degustacji uczniowie posprzątali miejsce spotkania przestrzegając zasad segregacji odpadów.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: mgr Monika Piędel