MISJA KIESZONKOWE

Klasa 3A wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Misja kieszonkowe”, którego organizatorem był BNP Paribas. Celem programu było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie finansów. Misja Kieszonkowe poruszała tematy takie jak: planowanie wydatków, oszczędzanie oraz szacunek do wartości posiadanych pieniędzy.

Dzieci w miesiącu maju 2022r.wzięły udział w kilku zajęciach przygotowanych przez wychowawcę, zorganizowanych na podstawie otrzymanych od Organizatora materiałów. W scenkach sytuacyjnych identyfikowały się z kupującym – pracownikiem, sprzedawcą, pracodawcą, bankierem – pracownikiem banku. Dowiedziały się: skąd biorą się pieniądze, czym jest kieszonkowe i jak je można odkładać, na czym polegają transakcje gotówkowe i bezgotówkowe. Dowiedziały się o możliwości trzymania kieszonkowego na koncie bankowym i same w formie zabawowej zakładały konto, posługiwały się kartą płatniczą. W dyskusjach wyjaśniały znaczenie wartości człowieka wyrażonej nie pieniędzmi, ale wewnętrznym bogactwem. Budowały skojarzenia związane z pojęciem inwestycji i tworzyły wartościowe pomysły na rozwijanie samego siebie.
Poznały wiele nowych nazw i pojęć, jak: Mennica, Wytwórnia Papierów Wartościowych, budżet domowy, depozyt, transfer, limit, inwestycja …. .
Po przeprowadzeniu zajęć w ramach programu edukacyjnego uczniowie stworzyli zbiorową pracę plastyczną „Kieszonkowe pełne marzeń”. Została ona zakwalifikowana do konkursu.
Klasa 3A zdobyła nagrodę II stopnia za udział w konkursie.
Wychowawca klasy 3A Anna Kwolek