Akademia Małych Zdobywców w klasie 1c

W roku szkolnym 2022/2023  uczniowie z klasy 1c uczestniczą w programie „Akademia Małych Zdobywców”, dzieci mają dodatkową  godzinę wychowania fizycznego. Program jest realizowany pod patronatem Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Główną ideą Projektu „Akademia Małych Zdobywców” jest zachęcenie uczniów klas I szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała sprzęt sportowy dostosowany do wieku dzieci.

Dzieci w trakcie działania programu będą zdobywać różne  sprawności: turysta, piłkarz, gimnastyk, tancerz, lekkoatleta, za co będą otrzymywać naklejki, które wklejać będą do legitymacji AMZ.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: mgr Monika Piędel