Pierwsza wizyta klasy 1c w bibliotece

30 listopada 2022 roku dzieci z klasy 1c, odwiedziły szkolną bibliotekę.

Pierwszaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. W bibliotece czekała na maluchy pani Basia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych.

Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować i wypożyczyły sobie pierwsze książeczki.

W trakcie pobytu w bibliotece dodatkowo każde dziecko otrzymało na własność książkę pt. „Pierwsze abecadło”, jest to antologia tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Pierwsza wizyta klasy 1c w bibliotece była bardzo udana.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: mgr Monika Piędel