Wycieczka klasy 1c do Pijalni Czekolady M. Pelczar w Rzeszowie

13 stycznia 2023 roku klasa 1c wspólnie z wychowawcą panią Moniką Piędel udała się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszaki obejrzały w teatrze „Maska” przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów”, gdzie wspólnie z bohaterką odbyły niezwykłą podróż do Krainy Czarów i przeżyły niezapomniane chwile wspólnej zabawy. Znakomita gra aktorów i piękne dekoracje sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku do końca.

Następnie pojechaliśmy do Pijalni Czekolady M. Pelczar. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek.

Pierwszaki wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Maluchom bardzo spodobała się fontanna czekoladowa oraz wagoniki wiozące czekoladę.

Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały upominki, były to wyprodukowane własnoręcznie czekolady i lizaki, które zabrały ze sobą. Wycieczka należała do bardzo udanych.

Zdjęcia i zredagowanie tekstu: M. Piędel