Wiosenne warsztaty kulinarne w klasie 1 c

Wiosenne kanapki, to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. 24 marca 2023 roku uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych.Pierwszaki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek,  biały ser i wędlinka.

Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały kotki, motylki, biedronki i inne. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin, ale przede wszystkim znakomicie smakowały.

Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem.

Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się pierwszakom i na pewno to nie ostatnie takie zajęcia w grupie.

Zdjęcia i opracowanie tekstu: mgr Monika Piędel