Zajęcia Logopedyczne w klasach 1-3

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku, w roku szkolnym 2022/2023, prowadzone są  grupowe zajęcia logopedyczne  przez neurologopedę panią Monikę Piędel. Zajęcia te są przeznaczone dla uczniów z klas 1-3.

Podczas zajęć logopedycznych są realizowane treści, które pozwalają na skorygowanie wady wymowy, utrwalenie poprawnych wzorców mowy, rozwój kontaktów społecznych i poznawanie świata,  pogłębienie wiedzy zdobytej w szkole, a także podnoszą samoocenę oraz tworzą możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i społecznego. W szerokim zakresie są wykorzystywane technologie ICT.

Poprzez udział w zajęciach uczeń weryfikuje wady wymowy, uczy się ćwiczeń usprawniających aparat mowy. Regularne ćwiczenia sprawiają, że uczeń potrafi świadomie wykonać ćwiczenia logopedyczne i dokonywać autokorekty wypowiedzi.Obecnie w zajęciach uczestniczy 22 uczniów.

Zdjęcia i opracowanie tekstu: mgr Monika Piędel