Laureaci XXIII Szkolnego Konkursu Ortograficznego

W dniu 16 maja 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich
i trzecich. Wzięło w nim udział 15 dzieci, po 3 osoby z każdej klasy.

O godz. 8.00, po uroczystej inauguracji, której dokonała wicedyrektor szkoły – pani Alicja Stelmach, uczniowie przystąpili do pracy. Zadania konkursowe opracowano na dwóch poziomach;na poziomie klasy drugiej i klasy trzeciej. Zgodnie z Regulaminem Konkursu czas rozwiązywania testów konkursowych wynosił 60 min. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Kwolek, Elżbieta Waniewska i Anna Pracoń dokonała oceny prac i wyłoniła szkolnych mistrzów ortografii. Wśród klas drugich najlepsza w zmaganiach ortograficznych okazała się Rita Gutek z klasy 2B. Drugie miejsce wywalczyły dziewczynki; Aleksandra Trawińska z klasy 2A i Joasia Dyba z klasy 2B. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 2B Filip Przybysz.Mistrzem ortografii wśród klas trzecich została Lena Drzymała z klasy 3B, drugie miejsce zajęła Milena Łukasiewicz z klasy 3B, a trzecie miejsce wywalczyła Lena Siek z klasy 3A.Cieszymy się z ich sukcesu, gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia z ortografiąna co dzień!

Organizatorzy konkursu; Anna Kwolek, Elżbieta Waniewska, Anna Pracoń.