Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

29 września 2023r. uczniowie klasy 3a i 3b zgromadzili się w bibliotece szkolnej, aby poznać autorkę książek dla dzieci i młodzieży panią Renatę Piątkowską, która przyjechała po raz kolejny do naszej szkoły na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pisarka przybyła w towarzystwie lektorki pani Malwiny Kożurno, która urozmaiciła spotkanie czytając fragment książki pt. „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”. Wspaniały duet autorka i lektorka już od pierwszych minut zaciekawiły i oczarowały zebranych uczniów.

Tematem przewodnim spotkania były opowieści o zwierzętach, które odgrywają dużą rolę w twórczości pisarki i często są bohaterami jej opowiadań. Uczniowie poznali historię kotki Wierusi, wysłuchali opowieści o kocie Bucefale, psie Bosko czy malutkim gołębiu Cher Ami. Opowiedziane historie stały się pretekstem do rozmowy pisarki z uczniami o tym jak oddane i ważne w życiu człowieka są zwierzęta i jak należy je traktować.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupu książek autorki wraz ze specjalną dedykacją.

Sylwia Hetnar

<p>