„Elektronika. Dlaczego żarówka świeci?” – klasa 2c

Klasa 2c była ze swoją wychowawczynią – p. Moniką Piędel w Muzeum COP, w Stalowej Woli. Uczniowie mieli przeprowadzoną lekcję i warsztaty na temat: „Elektronika. Dlaczego żarówka świeci?”.

Dzieci dowiedziały się: Co to jest prąd? Miały za zadanie zbudować obwód elektryczny wg wskazanego schematu, włączyć do niego żarówkę, uruchomić sygnały dźwiękowe, wiatraczek.

Tego typu zajęcia rozwijają inteligencję i zdolności techniczne oraz pozwalają poznać dziedzinę nauki zajmującą się obwodami elektrycznymi i elementami elektronicznymi.

Po zajęciach  z elektroniki uczniowie mieli też możliwość pracy w grupach podczas wykonywania innych zadań w „miasteczku zabaw”. Każda grupa miała za zadanie: w sklepie znaleźć produkty przeterminowane oraz zważyć podane w zadaniu owoce i warzywa; na poczcie dzieci miały za zadanie posegregować listy; na budowie miały zbudować ścianę wg instrukcji; miały też zadania na posterunku policji i u lekarza. Dzieci dużo się nauczyły przy wspaniałej zabawie.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Monika Piędel

<p>