PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI – etap szkolny w PSP nr 5 w Nisku

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI – etap szkolny dla klas I-III, tym razem pod hasłem  „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…”. Konkurs odbył się 8 listopada 2023 r., a organizatorkami były jak co roku panie: Ewa Pasiak i Monika Piędel.

<p>

</p>

Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, piszących dla dzieci, których utwory sprawiają, że młodzi ludzie z przyjemnością sięgają po lekką, wesołą i zabawną literaturę.

Celem konkursu jest:

– upowszechnianie i zachęcanie do czytania książek,

– popularyzowanie literatury dziecięcej,

– rozwijanie wyobraźni i spontaniczności,

– promocja dokonań artystycznych dzieci,

– konfrontacja warsztatu instruktora – pedagoga,

Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować jeden utwór wybranego autora w formie:

• recytacji.

Do konkursu w PSP nr 5 w Nisku tym roku szkolnym było zgłoszonych 28 uczniów, dwóch nie przystąpiło do recytacji. Do etapu rejonowego konkursu zakwalifikowali się uczniowie:

1. Zofia Bolibok kl.1b
  2. Zuzanna Surowiec kl. 2a
  3. Amelia Słodkowska kl.2b
  4. Milena Serafin kl. 2c
  5. Mikołaj Matejkowski kl. 3a
  6. Joanna Dyba kl. 3b

Laureaci konkursu szkolnego wezmą udział w eliminacjach rejonowych 20 listopada 2023 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

W etapie szkolnym były w tym roku także wyróżnienia, które otrzymali:

1. Lidia Gil kl. 2a
  2. Luiza Mouh kl. 2b
  3. Martyna Serafin kl. 2c
  4. Klaudia Kiełczewska kl. 3b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy sukcesów i zapraszamy za rok.

Organizatorzy: E. Pasiak i M. Piędel