Udział kl. 2c w akcji „Szkoła pamięta”

Dzieci z klasy 2c  wzięły udział w akcji  „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Akcja odbyła się w listopadzie, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci odwiedziły wraz z wychowawczynią p. Moniką Piędel lokalne miejsca pamięci takie jak:

– pomnik Figury Pana Jezusa; pomnik symbolizuje oddanie obszaru dworskiego Niska pod opiekę Boskiemu Sercu Pana Jezusa, przez właścicieli w 1907 r.,

– pomnik Orląt Lwowskich,

– pomnik Wolności.

Zapaliły znicze także przed tablicami Katyńskimi umieszczonymi na sanktuarium św. Józefa w Nisku.

Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz o ważnych osobach. Dzieci poznawały historię związaną z odwiedzanymi miejscami oraz osoby, które zapisały się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Monika Piędel

<p>